Ekspresowy poradnik


Najczęstsze „dolegliwości” serwisowanych ekspresów

Każdy, nawet najdroższy i najbardziej ceniony na rynku sprzęt, może ulec awarii. Nasi serwisanci, mający długie doświadczenie w naprawach ekspresów ciśnieniowych, wyodrębniają kilka najczęstszych usterek. Dotyczą one serwisowanych w naszej firmie ekspresów ciśnieniowych firm Bosch, Siemens i Saeco, mających za sobą kilka lat użytkowania.

Zatkany ekspres

Często powodem awarii jest zablokowanie elementu zaparzającego. Skąd ten problem i dlaczego ekspres nie parzy kawy? Jeżeli do zasobnika zostanie nasypana zbyt duża ilość kawy, ekspres zapycha się i przestaje działać. By przywrócić jego funkcje, konieczne jest rozebranie mechanizmu i przeczyszczenie sprzętu. Warto zatem kontrolować ilość wsypywanej do ekspresu kawy – dzięki swojej zapobiegawczości jesteśmy w stanie uniknąć naprawy.

Zalany ekspres

Równie często ekspresy ulegają zalaniu. Dzieję się tak w momencie kładzenia mokrych filiżanek na miejsca ich podgrzewania czy też poprzez wlewanie wody do pojemnika na wodę bez wcześniejszego wyciągnięcia go z ekspresu.

Kamień w ekspresie

Do awarii ekspresów ciśnieniowych przyczynia się także używanie butelkowanej wody mineralnej. Większość tego typu wód, które dostępne są na rynku, nie są w rzeczywistości wodami mineralnymi i zawierają mało składników rozpuszczalnych. Zamiast nich zaleca się używanie wody filtrowanej.

Jak widać, dbałość o ekspres pozwala wyeliminować najczęstsze problemy z ekspresem ciśnieniowym. Kiedy jednak za późno jest na zapobieganie problemom – zadzwoń do nas! Nasi fachowcy szybko i rzetelnie przywrócą sprawność każdemu ekspresowi do kawy. Serwis ekspresów we Wrocławiu potrafi czynić prawdziwe cuda!