Ekspresowy poradnik


Ekspres z marketu, czy inwestycja w renomowany sprzęt?

Z całą pewnością powiedzieć można, że jaki ekspres, taka kawa. Z doświadczenia wiemy jednak, że jaki ekspres, taka także… naprawa.

Kawa – aromatyczna, głęboka w smaku, jej zapach od razu stawia na nogi. Kto nie marzy o tym, by móc rozkoszować się nią przed wyjściem do pracy lub w jej przerwie?
Według najnowszych badań Polacy powoli stają się kawowymi ekspertami. Widać to chociażby w rosnącej wciąż liczbie kupowanych ekspresów kawowych. A te, jak wiadomo, nie należą do najtańszych. Z marketowych półek wołają do nas ekspresy ciśnieniowe nieznanych marek, których jedynym pewnym atutem jest niska cena. Czy warto je w ogóle kupować?

Dla naszych serwisantów ekspres to nie tylko kawa. Mamy świadomość, że sprzęt bywa awaryjny. Wiemy też, że ekspresów z marketu często nie da się już naprawić z powodu braku części wymiennych. Drobna awaria spieniacza do mleka lub problem z podgrzewaniem wody mogą spowodować, że nasz ekspres stanie się kompletnie nieprzydatny, a zamiast cieszyć się smakiem kawy, będziemy musieli obejść się smakiem… naprawy. Najczęściej takie usterki kończą się wymianą sprzętu.

Kawa z ekspresów renomowanych, znanych na rynku firm takich jak Bosch, Siemens czy Saeco, które serwisujemy, to nie tylko zupełnie inna jakość smaku kawy, w którą warto inwestować. To także komfort związany z ich naprawą. Inwestycja w dobry jakościowo sprzęt zawsze jest opłacalna. Łatwo dostępne części zamiennie pozwalają na szybką i skuteczną naprawę, która staje się dosłownie… ekspresowa!